Eğitim Bölümü ve Okul Öncesi Eğitim Forumundan Çocuğun Öğrenmesini Kolaylaştıran Etkenler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  600


  Çocuğun Öğrenmesini Kolaylaştıran Etkenler

  Reklam 336

  Çocuğun Öğrenmesini Kolaylaştıran Etkenler

  Bir çocuk en iyi yaşayarak öğrenir (yaşayarak öğrenme) çocuğun dikte etmeden onun öğreneceği kanılarda deneyim edinmesini sağlamak (görsel, dokunsal vb.) örneğin; Sütün inekten elde edildiğini anlatmak yerine inek sağmasını sağlamak. Fransa’yı anlatacaksınız bunu akıllı tahtayı kullanarak yapmak, mevsimleri okulun bahçesinde seçtiği bir ağacı 4 mevsim gözlemleyerek öğretmek, kuru bir yaprağa dokunmasını sağlamak, çimlere uzanmak, sebze bahçesinden domates toplamak, ormandan topladığı yaprakları saymak, papatyalarla toplama çıkartma yapmak gibi ve oyun bir çocuk için en vazgeçilmez iştir. Oyun esnasında bir çocuk hakkın da çok şey öğrenebilirsiniz, bilişsel, sosyal, fiziksel gelişimi, duyguları, taklit yeteneği vb. kısacası doğal ortamlar ve gerçek objeler en iyi öğrenme ortamları ve malzemeleridir. Bizim en etkili sınıfımız ve öğretmenimiz her zaman Doğa olmuştur.


  Paylaş
  Çocuğun Öğrenmesini Kolaylaştıran Etkenler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam 336

  soyut kavramları sekiz ve dokuz yaşından itibaren kavramaya çalışan çocuk bu yaştan itibaren görsele dayanarak ve yaşayarak öğrenmeye çalışır. 3. 3
  Anne zamanının büyük bölümünü çocuguna vererek ev içinde ve dışında ona ögrenme becerisi kazandıracak aktiviteler yapmalı gerekir.