Kayıt

Dini Soru Cevaplar Üyelik Forumu

Gerekli Bilgiler

Kayıt için Nickname dedikleri kullanıcı adı lazım, lütfen uygun bir kullanıcı adı seçin.

Kullanmak istediğiniz Şifrenizi giriniz. Lütfen Şifrenizin yazılımına dikkat edin Büyük ve Küçük Harf kullandıysanız, Forumda girişlerde Şifrenizi aynı şekilde yazmalısınız.

Lütfen geçerli bir E-Mail Adresi veriniz. Geçersiz E-Mail Adreslerine Aktivasyon E-Maili gönderilir fakat bunu Siz göremezsiniz. Mailiniz yanlış olduğu için Üyeliğinizi aktifleştiremezsiniz.

:

Kişisel Bilgiler

Sistemde gösterilen Saatler sizin bulunduğunuz Ülkede yanlış gösterilebilir. Buna Zaman kayması denir, bu aradaki Saat farkını aşağıdaki Listeden bulunduğunuz Ülkeye uygun Zaman dilimini seçerek, aradaki farkı giderebilirsiniz.

Buradan Saatlerin otamatikmen Yaz / Kış Sezonu ayarlarını yapabilirisiniz. Otamatik olarak Sistemimiz içerisinde bulunduğumuz Sezonun ayarlarını yükler.

yöneticiler size e-posta mesajları göndermek ara sıra isteyebilir

Eğer siz Bu mesajları almak istemezseniz bu seçmeyi etkisiz kılın.

Forum Kuralları

Üye olmak için Forum kurallarını dikkatlice okuyup kabul etmeniz gerekmektedir:

Forum Kuralları

Üyelik Sartlarını Kabul ediyorsaniz Üye Olabilirsiniz. Üye olmak Kesinlikle Ücretsiz ve Gelecekte`de Herhangi Bir Ücret Eklenmicektir. Bedavadir. Ama Eger Üyelik Saartlarini Kabul etmiyorsaniz ozaman Anasayfa`ya geri dönmek icin buraya tıklayın.

Forum Kuralları

1: Forum'da siyasi içerikli yazı,siyasi propaganda , Hack ile ilgili yazılar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar asla yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

2: Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları her zaman değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

3: Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlam'ına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

4:Forumda flood yapmak (herhangi bir konuda 2'den fazla ard arda cevaplar yazmak) yasaktır.

5: Forum içerisinde tehdit edici, örf ve ananelere aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.

6: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. "yardım,acil, lütfen,help kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın yöneticiler tarafından silinir" (Seyirci Üye ve Yeni Üyeler e uyarı Daha üst Gruplar için BAN sebebidir.)

7: Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Konuyu nereye açacağınızı bilmiyorsanız ilgili bölüm yöneticilerine Pm (Özel Mesaj) atarak irtibata geçiniz.

8: Forum içinde profilde yada eklenmiş olarak politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz.

9: Forum içinde ticaret yapmak yasaktır.Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeliği iptal edilir.

10: Yeni konu açmadan önce aynı konu hakkında açılmış bir başlık var mı bakınız ( ARAMA). Daha önceden açılmış bir başlıkla aynı konulu yeni bir başlık açmak yasaktır.

11: Küfür veya hakaret içeren, adaba aykırı, porno veya adult resim,video ve parti logosu içeren avatar ve imza kullanmak yasaktır.

12: Forum içinde Kredi kartı numarası, isim, cep telefonu numarası, adres gibi başkalarının kişisel özel bilgilerini vermek kesinlikle yasaktır.

13: Kişisel tartışma şekline dönüşen konular yöneticiler tarafından kapatılır. Gerekirse üye(ler) forumdan süresiz uzaklaştırılır.

14: İmza alanlarına, imza bölümündeki resim 50 Kb yi aşmamalıdır.

15: Forumda yerli platformlarla ilgili ,digitürk,dsmart ile ilgili şifre,key ve link verilmesi (İllegal izlenmeye yönelik yazılar vs.) tamamen yasaktır.

16: Başka bir forum adı ile üye olmak yasaktır.

17: Forumda Mp3 1'den Fazla Partlı Linkler ( Part 1 , Part 2 vb gibi şeklinde.. ) full link ve Se-ri-al-k-e-y-cr@ck -film -gibi illegal paylaşımı yapmak yasaktır.

18: Forum içerisinde MSN,Yahoo,Gmail,Mynet ve herhangi bir mail adresi vermek-istemek yasaktır..

19: Mumine, Üye kaydını silme, üye mesajları silme, ve üyeleri forumdan uzaklaştırma hakkını saklı tutar.

20: Korku içerikli resim ve videoların verilmesi yasaktır..

21: Forum içerisinde Öğrenci ders ve ödevlerinin paylaşımı yasaktır.

22: Konulara verilen cevaplarda reklam ve üyeleri teşvik etmek amaçlı üyelik (forum,blog,portal vb..) gerektiren site linkleri vermek kesinlikle yasaktır. Ve BAN sebebidir!

23: Konu tekrarı yasaktır. (Konu açmadan önce lütfen arama yapınız.)

24: Konu başlıklarında extra işaretler kullanmak. ....Konu.... / / ♥ Konu ♥ / vs işaretler Kullanmak. Ayrıca başlıklarda Türkçe Alfabe haricindeki harf kullanmak "вöуℓє ѕєν∂ιм" Gibi harfleri kullanmak yasaktır.

25: Banlanan üyeler hakkında konu açmak ve yorum yapmak yasaktır.

26: Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

27: Üye olan her üyenin yazdığı mesajların hakkı yönetimindir. Yönetim ister siler veya bırakır. Üye yazdığı mesajda hiçbir hakkı yoktur. Hiçbir Üye mesajım silinsin deme hakkına sahip değildir.

28 Konu Başlıklarını Tek kelimeden Oluşturmayın Daha Uzun Cümleler Kullanın